zpět

Společnost SEAT slaví 70 let!

V sobotu 9. května 2020 oslaví společnost SEAT krásné jubileum - 70 let!

Společnost, která postavila Španělsko na kola, byla založena 9. května 1950. Je jedinou společností ve Španělsku, která navrhuje design, konstruuje, vyvíjí, vyrábí a prodává automobily. Je největším průmyslovým investorem do výzkumu a vývoje ve Španělsku, na jehož HDP se podílí 1 %. SEAT vyváží 80 % vyrobených vozidel.

Společnost SEAT má v současnosti tři výrobní centra: Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell. V současnosti se v nich vyrábějí modely Ibiza, Arona a Leon. SEAT kromě toho vyrábí SUV Ateca v České republice, Tarraco v Německu, rodinné MPV Alhambra v Portugalsku a první 100% elektromobil značky SEAT, Mii electric, na Slovensku. Dodnes bylo vyrobeno celkem více než 19 milionů vozidel SEAT.

Španělský výrobce automobilů představil v uplynulých 70 letech celkem 75 modelů včetně různých verzí a generací, a to včetně řady milníků ve vývoji značky SEAT.

Podrobnější informace o uplynulých sedmi desetiletích naleznete zde.

 

Pokud si Vás značka SEAT získala můžete využít naší jedinečnou nabídku na ikonický SEAT LEON, nebo neopakovatelnou nabídku OPERATIVNÍHO LEASINGU na tyto úchvatné vozy.

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat náš prodejní tým ZDE